Giriş

60 Saniyenin Gücü

60-saniye-antrenman-fitness
Negatif antrenmanın gücünü keşfedin. Kas gelişiminizi hızlandırın, metabolizmanızı ateşleyin ve kısa sürede gözle görülür sonuçlar alın.
HEDEFİNİZ 1 NEGATİF DİP 1 NEGATİF CHINUP Ağırlık kaldırıyorsanız çok güzel. Peki onları indirmeye yeterince odaklanıyor musunuz? Cevabınız hayırsa, sizi eksantrik (negatif) antrenmanla tanıştıralım. Bu yöntem, bir egzersizin alçalma (negatif) aşamasına odaklanmaya içeriyor. Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre, kaldırmaya odaklanan konsantrik antrenmana kıyasla daha çok kuvvetlenmenizi sağlayabiliyor. “Kaslarınız alçalma aşamasında daha fazla ağırlıkla baş edebilir. Ve bu aşamanın süresini bir dakikaya uzatırsanız (negatif dip ve chinup’ta da bunu yapacaksınız), yüzde 40 daha fazla kas lifi kullanıp, kas büyüten hormonların coşmasını sağlayabilirsiniz” Sonuç: Çok daha kısa sürede, daha fazla güç ve kuvvet.
Negative Chinup Ellerinizi omuz genişliğinde açıp, barı alttan tutuşla kavrayın. Kol uzunluğunda bardan sarkıp. ayak bileklerinizi arkada bağlayın. Göğsünüzü bara kaldırın. Her an 1,5 santim alçalarak, kendinizi yavaşça indirin.
Negative Dip Dip istasyonundaki barları tutup, kollarınız dümdüz oluncaya kadar kendinizi kaldırın. Hafifçe öne eğilip, her an 1.5 santim alçalarak, vücudunuzu yavaşça indirin. Üst kollarınız dirseklerle aynı hizaya gelene kadar devam edin.
Dikkat Etmeniz Gereken! Her hareket için yalnızca iki tekrar yapacaksınız. Ama bugüne kadar yaptığınız en zorlu iki tekrar olacak.Her egzersizde alçalmanız bir dakika sürmeli.Her hareket arasında ise iki dakika dinlenin.30 saniyeden uzun sürdüremiyorsamz, eksantrik kuvvetiniz üstünde çalışmanız gerekiyor.
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Pin on Pinterest0Share on VKShare on Tumblr0Digg this

Yorum Yaz

Doğrulama *