Giriş

Akrep Kral

akrep-kral-antremani
Akrep Kral Nedir?
Los Angeles’ta yaşayan kişisel antrenör Andy McDermnott’un geliştirdiği bir basit ama etkili hareket ile (core) bölgenizi ve alt gövdenizi kısa sürede en etkili şekilde çalıştırabilirsiniz. Vereceğimi listede yer alan hareketleri üst üste 3-5 defa yaptığınızda metabolizmanız inanılmaz derecede hızlanacak ve karın bölgeniz yanmaya başlayacaktır Sadece akrep hareketini bile 5-10 dakika yapsanız yeterli olacaktır.
Akrep Kral Ne İşe Yarar?
“Bu metabolizmayı hızlandırmak için harika bir antrenman programı” diyen . McOermott, “Pek çok kişi karın bölgesini çalıştırsa da alt sırt bölgeşin oblik kaslarını ve kalçalarını çalıştırmayı unutuyor. Bu karın ve alt gövde antrenmanı ile bu bölgelerin hepsini tek seferde çalıştırabilirsiniz.” diye ekliyor. Bu antrenmanın bir güzel tarafı da hiçbir ekipmana ihtiyaç duyulmadan, herhangi bir yerde yapılabilecek olmasıdır.
Uygulama; Şınav pozisyonu alın ve sağ ayağınızı sol tarafınıza doğru atarak ayağınızı yere değdirmeye çalışın. Başlangıç pozisyonuna dönüp diğer ayağınızla hareketi tekrarlayın.
 Program;               Hareketler;
  • Plank(30 Saniye)
  • Akrep/Scorpion(20 Tekrar)
  • Walking Lunge(10 Tekrar)
     İleri Seviye
  • Jumping Jack(30 Tekrar)
Bu antrenmanı üst üste 3-5 defa tekrarlayın. Hareket aralarında mümkün oldukça az mola verin.Jumping Jack hareketini yaparken kollarınız ve bacaklarınız dümdüz olsun. Böylece daha yükseğe sıçrayabilirsiniz.Nerede olursanız olun, bu hareket ile metabolizmanızı anında hızlandırabilir ve karın bölgenizi güçlendirebilirsiniz.
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Pin on Pinterest0Share on VKShare on Tumblr0Digg this

Etiketler:

Yorum Yaz

Doğrulama *