Giriş

Bacaklarınıza Kuvvet

41_2
Barbell lunge egzersizi ile bacak gününüzü daha da zorlaştırın.LUNGE hareketi yapıyorsanız,büyük ihtimalle dumbbell kullanıyorsunuzdur.Bunun için sizi suçlayamayız.Çünkü dumbbell versiyonu, barbell versiyonuna göre daha kolay bir daha konsepttir.Ayrıca dumbbell’ler bir squat kafesi de gerektirmez.Ancak bir egzersizin zahmetli olması, onu uygulamamak için bir neden olamaz, özellikle de barbell lunge’ın size sunduğu şu iki ana avantaj varken;
 
  1. Barbell size daha çok ağırlık kaldırma imkanı verir çünkü kavrama gücü, egzerşizi etkileyen bir unsur olmaktan çıkar.
  2. Lunge yaparken barı destekleyebilmek için üst gövdeniz, daha güçlü pozisyon almaya ye karın bölgeniz daha fazla kasılmaya zorlanır.
Eğer hiç bu şekilde lunge yapmadıysanız, artık bacak, günleriniz eskisi gibi olmaysak demektir. Barbell lunge eazersizine alıştıktan sonra, yüksek Ağırlıklarla uygulamayı deneyin.Artık bacaklarınızı paramparça edecek günün antrenmanını(WOD) aramaya gerek kalmayacak.
  WOD: GÜNÜN ANTRENMANI
  NASIL YAPILIR: Bu üç egzersizi 21-15-9 düzeniyle döngü halinde yapın; ilk turda her egzersizden 21 tekrar yapın.Daha sonra her egzersizden 15 tekrarda yakacağınız kalori kadar kürek çekin.Daha sonra 9 tekrar yapın.Toplam süreyi, gelecekteki antrenmanlarınızla kıyaslamak için kaydedin.
  Egzersiz / Tekrar
  • Barbell Lunge / 21, 15, 9
  • Ring Dip / 21, 15, 9
  • Kürek Çekme Aleti / 21, 15, 9
     
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Pin on Pinterest0Share on VKShare on Tumblr0Digg this

Etiketler:,

Yorum Yaz

Doğrulama *