Giriş

Karın Kası Antrenmanı

karin-kasi-antrenmani
Karın kasının ne kadar zorlu bir kas gurubu olduğunu dünkü yazımızda belirtmiştik.Karın Kası ile ilgili beslenme ve antrenmanların birlikte götürülmesi gerektiği ve bir tanesinin bile eksik olmaması gerektiği konusuna değinmiştik Bugün ki yazımızda sizlere iri ve belirgin karın kasları için yapabileceğiniz hareketlerden oluşan antrneman programını paylaşacağız.
Plank; Bu hareket doğru formda uygulandığında karın kaslarınızın genelini çalıştıran etkili bir harekettir.Plank hareketini 3 set ve maksimum süre olarak uygulayabilirsiniz.
Hareketin Uygulaması;
Crunch; Crunch hareketi karın bölgenizin üst kas gruplarını çalıştıran etkili bir harekettir.Bu hareketi yaparken belirli bir seviyeden sonra tekrar sayısını arttırabilir ve bunun yanı sıra ellerinizin arasına bir ağırlık alarak hareketi daha etkili bir hale getirebilirsiniz.3×15 tekrar olarak başlayıp ilerleyen günlerde tekrar sayılarını arttırabilirsiniz.
Hareketin Uygulaması;
Weighted Twist; Hareketin uygulaması zor olsada karın bölgenizin genelini çalıştıran doğru formda yaptığınızda karnınızda ki yanmayı hissettiren etkili bir harekettir.Hareketi sağa sola 1 tekrar olmak kaydıyla 3×15 olarak uygulayabilirsiniz.
Hareketin Uygulaması;
Alternate Heel Touchers; Bu hareket karın bölgenizin genel olarak yan kısımlarını çalıştıran bir harekettir.Bu hareketi 3×15 tekrar olarak uygulayıp ilerleyen günlerde tekrar sayısını arttırabilirsiniz.
Hareketin Uygulaması;
Karın kası antrenmanınızı başlangıç seviyesi olarak bu 4 hareket ile oluşturabilirsiniz.Bu hareketlerdeki tekrar sayılarını ilerleyen günlerde arttırmanız hareketlerin etkisini daha çok arttıracaktır.
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Pin on Pinterest0Share on VKShare on Tumblr0Digg this

Etiketler:,

Yorum Yaz

Doğrulama *