Giriş

Kas Yapımında Yardımcınız Olacak 5 Gıda

kasli
Tabağınızda bulunan hangi gıdaların kas yapımında size yardımcı olduğunu biliyor musunuz? Vücut geliştirme ile ilgilenen bir kişiye bu soruyu sorduğunuzda size vereceği ilk cevap tavuk ve biftek olacaktır. Yanlışta söylemiyor cevap doğru fakat en iyi et bile olsa bir süre sonra tavuk ve biftek sıkmaya başlayacak ve yeni gıdalar aramaya başlayacaksınız. Vücut Gelişimi ekibi olarak sizlere kas yapımında destek olacak 5 gıdayı inceledik…      

Bagel (Sandviç)

bagel Izgara tavuk elbette çok güzel fakat antreman sonrası beyaz dilim ile süslenmiş ekstra 6 gr protein içeren bir bagel hem protein hem de günlük şeker alımı miktarınızı azaltmış olacak.

Yeşil Soya

soya Japon mutfağının önemli bir parçası olan soya fasulyesi üzerine Experimental Biology’de yayınlanan bir araştırmada yeşil soyanın kas kütlesini arttırdığı ve vücudunuzda bulunan proteini whey’den daha yavaş olacak şekilde serbest bıraktığını ortaya koymuştu. Buda kaslarınızın ertesi güne yorgunluğunun daha az olacak şekilde girmesini sağlayacaktır.

Kuşkonmaz

kuskonmaz D-aspartic asit kaynağı olan kuşkonmaz vücudun testosteron seviyesini %42 seviyelerine kadar yükseltiyor. Kızartılmış bir kuşkonmaz ile testosteron seviyesinde artış ve kas yapımını kolaylaştıran bir gıdayı yemek listenize ekleyebilirsiniz.

İstiridye

istiridye   3 tarafı denizle çevrili bir ülkemiz olsa da tezgahlarda çok bulunduğunu ve herkesin alabileceği bir fiyatta olduğunu söyleyemeyiz. Yine de istiridyeye ulaşma imkanınız var ise sizin ekstra çinko gücü anlamına gelen istiridyeyi gıda listenize eklemeniz sizin için faydalı olacaktır.

Elma

elma Antioksidan özelliğinden tutun kalbi koruduğuna kadar birçok faydası olan elma bunların yanında biceps çıkartmanızda da sizlere yardımcı olacaktır. Günde tüketeceğiniz 1 adet elmanın sizlere güç katacağını söylememiz yanlış olmaz.
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Pin on Pinterest0Share on VKShare on Tumblr0Digg this

Etiketler:,

Yorum Yaz

Doğrulama *