Giriş

Motivasyon İçin 6 Öneri

vücut geliştirme şarkıları
Dinamik bir gün geçirmenin yollarından biride düzenli egzersiz yapmaktır. Fakat her zaman istekli olarak antrenman yapmak mümkün olmuyor. Peki, kendinizi antrenmana hazır hissetmediğinizde ne yapabilirsiniz? Deneyimlerimizi sizler için bu yazıda bir araya topladık.
  • Beyninizi Antrenmana Hazırlayın
Nasıl bir vücuda sahip olmak istiyorsunuz bunu beyninize yerleştirin hatta bunu bir fotoğraf olarak görebileceğiniz bir yere asın. Böylece hem kendinizi motive edecek hem de bu vücuda sahip olacağınız inancına sahip olacaksınız. Bir süre sonra bunun ne kadar faydalı olacağını göreceksiniz.
  • Müzik Dinleyin
Antrenman esnasında sizi canlandıracak müzik dinleyin.
  • Antrenman Alanınızı Düzenli Tutun
Antrenman yapılan alan motivasyon için oldukça önemlidir. Eğer evde antrenman yapıyor iseniz antrenman için yeterli bir alana sahip olduğunuza emin oldun. Eğer doğa ile iç içe olma imkanınız var ise antrenmanınızı dışarıda yapın eğer bu imkan yoksa da size bu hissi uyandıracak bir mekan oluşturun.
  • Antrenmanlarınızı Not Alın
Antrenman sonrası kendinizi nasıl hissettiğinizi, vücudunuzun nasıl olduğunu anlatan bir günlük tutun. İlerleyen günlerde geçmişi okuduğunuzda gelişimizi fark edecek ve daha da motive olacaksınız.
  • Abartmayın
Antrenmanlarınızı ölçülü yani yüklenmeden yapın. Aksi halde bir sonraki antrenman için hevesiniz kaçabilir.
  • Çeşitli Hareketler Deneyin
İdmanlarınıza rutin hareketler dışında farklı hareketlerde ekleyerek sıkılmanızı engelleyebilirsiniz.   Spordan vazgeçmeyin. Spor sizi sağlığa götürecek en büyük yoldur…    
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Pin on Pinterest0Share on VKShare on Tumblr0Digg this

Etiketler:,

Yorum Yaz

Doğrulama *