Giriş

Tekrar Sayısı ve Önemi

Kas-Büyütme-Antrenmanı-630x357
Vücut geliştirmede herkesin bir hedefi vardır ve bu hedefe yönelik programlar uygulanması gerektiği herkes tarafından bilinmektedir.Yapılan hatalardan birisi hedefe yönelik sistem uygulanmamasıdır.Bu hatada gelişimi engelleyen en önemli etkenlerdendir.Bu yazımızda tekrar aralıklarının sizi hangi hedefe götürceğini inceleyeceğiz.
    1-3 Tekrar Aralığı;
  Bu tekrar aralığında kaslarınızı daha etkili kullanmayı öğrenirsiniz.1-3 tekrar aralığında yapılan çalışmalarda büyümeden çok saf kuvvet kazanımı elde edersiniz.Haltercilerin ve powerlifterların çok fazla kas oranına sahip olmamasına rağmen kas oranı yüksek birisine göre daha kuvvetli olmasının nedeni bu sistemi uygulamalarıdır.
   4-6 Tekrar Aralığı;
  Bu tekrar aralığı birçok kişinin hedefine ulaşması için ideal bir aralık sistemidir.Bu tekrar aralığında hem kuvvet hemde büyüme sağlayabilirsiniz.
  6-12 Tekrar Aralığı;
  Bu tekrar aralığı sistemi kas büyümesi hedefleyenler için en ideal sistemlerden birisidir.Bu sistemde kas büyümesi maksimum düzeye çıkarken kuvvet kazanımı minumum seviyeye inmektedir.
  12 ve Fazlası;
  Bu tekrar aralığı kas büyümesini hedefleyenler arasında pek tercih edilmesede genellikle definasyon dönemlerinde parçalı kas görünümüne kavuçmak isteyenler için ideal bir sistemdir.0
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Pin on Pinterest0Share on VKShare on Tumblr0Digg this

Etiketler:

Yorum Yaz

Doğrulama *