Giriş

Vücut Geliştirme İçin Dünyanın En iyi Salonları

metroflex
Vücut geliştirmeye başlamayı düşünenlerin ihtiyaçları olan 2 şey ağırlıkları kaldırmaya yetecek azim ve güzel bir spor salonu… Ülkemizi düşünecek olursak azimli arkadaşlarımız çok fakat güzel spor salonları seçeneğine gelince maalesef birçoğu standartların altında hizmet veriyor. Durum böyle olunca da spora başlayan birçok kişi ortamı beğenmediği için sporu bırakıyor. Yazımızda sizler için inceleyeceğimiz salonlara ince bir oğlan olarak girip kaslı bir delikanlı olarak çıkmakta hiçte zorlanmayacağınız yerler. Eğer buralarda çalışıp kötü olduğunu söyleyenleri dünya dışı salon seçeneklerimiz çıkana kadar vücut geliştirmelerden ellerini ayaklarını çekmelerini rica ederiz.    
  1. Metroflex Gym (Arlington, Texas)
metroflex Olympia Şampiyonasında 8 kez zirveye çıkan Ronnie Coleman’ın bu başarısında büyük yer barındıran Metroflex Gym, atmosferi ile listemize en üst sıradan girmeye hak kazandı. 1987’de Brian Dobson tarafından kurulan bu salon etrafta bulunan ticari salonların fazlalığı ve işini hakkı ile yapan salonların sayısının azlığını düşünecek olursak vücut geliştirme ile uğraşanlar için adeta altın değerinde bir çalışma ortamı yarattı. Ortamda 45 kilogram üzeri dambılların yerlere vurarken çıkardığı sesler ve havaya yayılan tebeşir tozu nedeni ile nefes almanın zorlaşmasıyla yoğun bir mücadelenin içerisine kendinizi atıyorsunuz. Bu salonun en güzel yanı nediyecek olursanız giriş için sizden hiçbir ücret veya taahhüt istemiyor. Sadece azminizi yanınızda bulundurmanız bu salona girmeniz için yeterli.
  1. Bev Francis’s Powerhouse Gym (Syosset, New York)
bev-francis Müdavimlerinin bir ibadet yeri olarak gördüğü Bev Francis’s Powwerhouse Gym’in sahibi Bev Francis bench presste 136 kg ve üzeri ağırlığı kaldırabilen ilk kadın ünvanı ile tanınıyor. Yeni başlayanlardan profesyonellere kadar herkes için çalışma imkanı sağlayan bu salonda Boks, No-Gi ve Kickbox çalışma alanlarıda yer alıyor. Kai Greene, Phil Heath ve Jay Culter gibi ünlülerin müdavimi olduğu Bev Francis’s Power House yılın 365 günü açık ve kullanım için herhangi bir sınırlaması yok. Uzun ve kısa vadeli olarak üyelik seçenekleri bulunuyor.
  1. Temple Gym (Birmingham, İngiltere)
temple-gym 1962 yılında kurulan Temple Gym’in 20 yılın sonra kapısından Dorian Yates (Salonun şimdiki sahibi) isimli bir genç girdi ve salonun kaderi tamamen değişti. Bodrum katında faaliyet gösteren bu salonun kapıları toplumun her kesiminden insan için açık. Broşürlerin “Hardcore ambiyans ile süslenmiş bir zindanda hayatınızın egzersizinizi yaşayacaksınız” ifadesi yer alan Temple Gym’da orijinal Nautilus aletleride bulunuyor. 6 Kez olimpiyat sahibi olan Dorian Yates’in bunu bu salonda başardığını düşünürsek sanırım listemizde yer almaya hak kazanmıştır.
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Pin on Pinterest0Share on VKShare on Tumblr0Digg this

Etiketler:, , ,

Yorum Yaz

Doğrulama *