Giriş

Vücut Geliştirmenin Faydaları

vucut-gelistirme-faydalari
Toplumda bu sprorun sağlığa zararlı olduğunu, vücudumuzun sarkacağını, kendimizi kesin sakatlayarak fıtık yada menisküs rahatsızlıklarından birini yaşayacağımızı söyleyen kara cahil ve bilinçsiz birçok insan bulunmasına rağmen yinede kendi bildiğinizi yapıp bu sporu yapmanız ne kadar güzel oldu değil mi? Çok güzel oldu tabiki. Bir insanın fiziksel gücünü arttırması kadar gurur verici ve özgüven arttıran başka birşey daha yok (para hariç arkadaşlar). 🙂
Şimdi bu sporu birkaç yıldır yapar bir erkek yanında kız arkadaşı var yada yok sokakta karşıdan gelen obez yada zayıf birini gördüğünde kendini hayatta 2-0 galip olarak kabul eder. Bu hayatın gerçeğidir. Güçlü hissetmek erkeğin doğasında vardır. Vücut geliştirmenin bize sağladığı yararları en basitinden şöyle sıralayabiliriz:
– Özgüven artışı sağlar ve depresyonu engeller, iç huzurunuzu arttırarakkendiniz için birşeyler yaptığınızı hissettirir.
– Kassal dengeyi arttırır ve iskeletsel rahatsızlıkları azaltır.
– Kardiyovasküler kapasiteyi arttırır buda dolaylı olarak kalbin çalışmasını düzenleyerek kalp sağlığını korur. Kardiyovaskuler antrenmanlar nabzı yükselttiği için dolaşım sistemini hzlandırmış olur.
– Fiziksel olarak güç kazandırır. Bu da bizim hayat standardımızı yükseltir.
– Sosyalleşmemizi sağlar.
vucutgeliştirme
Herşey bir kenara bir erkeğin kendi kapasitesinin sınırlarını görmeden ölmesi gerçekten en büyük kayıptır. Fiziksel olarak gelişiminizi ve kuvvetinizi daima en üst seviyede tutun.
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Pin on Pinterest0Share on VKShare on Tumblr0Digg this

Yorum Yaz

Doğrulama *