Giriş

Yağ Yakımı İçin Bilmediğiniz Şeyler Kullanmayın!

Vücut geliştirme yapan ve iyi duruma gelmiş her sporcunun bildiği konulardan biri yağ oranını düşük tutarak kas kütlesi oluşturmaktır. En önemli konudur belkide. Çünkü yağ oranını arttırarak kilo almak kas kütlesini arttırmayacaktır. Ve yağ oranını arttırarak kaslandığını düşünen kişilerin bir de bu yağları yakmaya çalışmasını izliyoruz.

Peki yağ oranının yüksek tutan bir vücut geliştirmecinin yaptığı yanlışlar nelerdir?

Yağ yakımı için bilmedikleri ve yan etkilerini düşünmedikleri metabolizma hızlandıran astım ve tiroid ilaçları kullanmaları en baş hatalarıdır. Eski vücut geliştirme yapan sporcuların bilinçsiz yönlendirmeleriyle popülerlik kazanmış bu ilaçların kullanımı vücut ph dengesini, su dengesini hatta dolaşım sistemini bozmaktadır. Birçok sporcunun kalp krizi geçirme sebepleride bu ilaçlardır.

Korse sarıp, uuzn kollu sweetlerle terleyerek yağ yaktığını düşünen arkadaşları unutmayalım. Sıcakla sauna etkisi yaratıp koşarak yağlarınızı komple atamazsınız. Su kaybedersiniz ve sağlıklı bir şekilde sporu yapamazsınız. yine kardiyovasküler sisteminizi yorarsınız istediğiniz antrenman verimini yakalayamazsınız.

Son olarak normal antrenmanını yapıp enteresan diyetlerle sudan ve kastan kaybederek yağ yaktığını sanan sporcuları ele alalım. Vücudun yağa ihtiyacı vardır. Karbonhidrat ve yağı keserseniz vücut aldığı proteinin çoğunu kas gelişiminde değil enerji üretiminde kullanır ve hipertrofi oranı düşer.

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Pin on Pinterest0Share on VKShare on Tumblr0Digg this

Yorum Yaz

Doğrulama *