Giriş

CHOCOLATE PROTEİN MOCHA??!

Havalar soğumaya başladı, sıcaklık gittikçe düşüyor ve bazılarımız bir fincan sert şekersiz acı kahvenin yerine, bizi gerçekten mutlu edebilecek frappe veya mocha özlemi duyabiliriz. Aklınıza getirdiğim pek hoş olmamış olabilir. Ancak yağlı-şekerli sağlıksız ama lezzetli frappeye alternatif olarak size nefis bir mocha tarifi önereceğim. Kakao ve kahvenin enfes kokusu ve vazgeçilmezimiz protein tozu.

Malzemeler:

½ su bardağı yağsız süt

½ su bardağı yoğun aromalı filtre kahve

1-2 tatlı kaşığı %100 dark kakao tozu

1 ölçek chocolate casein protein

İlk olarak kahvenizi oldukça yoğun ve sert bir kıvamda yapın. Kahveniz demlenirken, sütünüzü parmağınızı içine soktuğunuzda yanmayacak derecede ısıtın. Ancak kaynatmadığınızdan emin olun eğer kaynatırsanız casein kesilir, pıhtılaşır.

Kakaoyu süte ekleyin ve çırpın.

Kahveniz birazcık soğuduğunda, kakaolu sütü ve caseini içine ekleyin.

Homojen bir hale gelene kadar yice karıştırın. Kalın ama akıcı bir kıvam elde ettiğinizde keyifle içebilirsiniz.

Eğer biraz daha maceralı bir tat için uğraırım diyorsanız, proteinden elde edeceğiniz kremanızla süsleyip daha da lezzetlendirebilirsiniz. Porein kremasını nasıl mı elde edersiniz. Hadi size bu ufak sırrı da açıklayayım.

Kefir peyniri (quark) veya yarım yağlı ricotta peynirini, ¼ su bardağı vanilla whey protein ile iyice cırpın. Daha sonra 3-4 yemek kaşığı yağsız süt ekleyin. Krema torbanız varsa içine kremanızı koyup bardağınızın üstüne sıkın. Veya kaşıklayıp yiyin tercih size kalmış 

Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Pin on Pinterest0Share on VKShare on Tumblr0Digg this

Yorum Yaz

Doğrulama *