Giriş

Karın Yağlarını Hızlı Biçimde Yakan 10 Yiyecek

3682
Hem kadınlar hem de erkekler düz bir karın isterler. Kendimize özen gösterdiğimizin ve sağlığımıza dikkat ettiğimizin işaretidir. Kilo verme piyasası multi milyarlar değerinde ve kolay yoldan düz bir karın için en son ve en iyi yöntemleri vaadediyorlar. Paranzı tüm o sihirli haplara harcamıyı bırakın ve aşağıda bahsi geçen yiyecekleri yemeye başlayın.
  1. Yulaf ezmesi – Yulaf ezmesi güne başlamak için çok iyi. Lif bakımından zengin ve sindirilmesi uzun sürdüğü için tok tutar. Yulaf ezmesi alırken önceden tatlandırılmış olanını tercih etmeyin. Katkı ve şeker içermeyen türleri seçin ve muz veya üzüm ile tatlandırın.
  2. Fındık ve Tohumlar – Badem, ceviz, antep fıstığı, keten tohumu ve diğer tohum ve fındık türevleri sizi tok tutarak ve içerdiği sağlıklı mineral ve yağlar sayesinde düz karın kaslarını korumanızı sağlar. Açlık hissini bastırmak için uzmanlar günde 24 tane badem yemenizi öneriyorlar. Bu şekilde fazladan kalori almamış lursunuz. Dikkat edilmesi gereken bir nokta; tuzlu fındık ve tohumlardan uzak durun. Onlar sodyumca zengindir ve kan basıncınız için iyi değildirler.
  3. Et – Et derken beyaz ve yağsız etlerden bahsediyorum. Karnınızı düz tutmaya yardımcı olacak en iyi et bu tarzdakilerdir. Serbest dolaşan tavuk, ot ile beslenmiş sığır eti ve balık bilmsel olarak yağ yakmaya yardımcı olduğu kanıtlanmış etlerdir. Son zamanlarda yapılan bir araştırma ot ile beslenen hayvanın etinin doğal CLA (konjuge linolyum asit) içerdiğini göstermektedir. CLA desteklerini unutabilirsiniz. Bilim dünyasi doğal olan şeyleri kopyalayamıyor ve faydadan çok yan etki ortaya çıkabiliyor. Son bir not; proteince zengin yiyecekleri yedikten sonra vücudunuz aldığınız kalorinin % 30’unu yakacaktır.
  4. Protein Tozu – Protein tozu kas geliştiren ve yağ yakan amino asitler içerir. Sağlıklı smoothiinize yağ yakan içecek elde etmek için 2 yemek kaşığı protein tozu ekleyin.
  5. Yağlar – Hindistan cevizi, zeytin ve havuç gibi besinlerin yağları vücudunuzun yağ yakmasına yardımcı olur. Bunu kolesterol seviyelerini minumuma düşürerek yapar. Ayrıca açlık krizinizi de yatıştırır böylece gereksiz kalori almamış olursunuz. Hidrojene ve trans ve doymuş yağ içeren sağlıksız yağlardan uzak durmaya çalışın.
  6. Omletler – Yumurta bol miktarda yağ yakıcı protein, zorunlu vitaminler, folat, kolin, kalsiyum, omega-3 yağ asitleri, fosfor, ç,nko ve demir içermektedir. Daha önce bahsettiğimiz diğer yiyecekler gibi yumurta da yavaş sindirilir böylece uzun süre tok hissedersiniz. Bu da sağlıksız atıştırmalık isteğinizi azaltır. Louisiana State Üniversitesinin yaptığı bir araştırma sonucu kahvaltıda yumurta yiyenlerin simit yiyenlerden daha fazla kilo verdiği görülmüştür. Yumurtanın kan basıncınızı etkileyebilecek kolesterol içerdiğini unutmayın.
  7. Bakliyat – Siyah fasulye, kuru fasulye ve bezelye lif bakımından zengindir ve toksik maddelerden kurtulmanıza yardımcı olur. Aynı zamanda protein içerir ve düşük kaloriye sahiptir bu da güçlenmenizi ve kilo vermenizi sağlar.
  8. Yeşil Sebzeler – Brokoli, ıspanak, lahana, marul ve roka zorunlu mineraller ve vitaminler bakımından zengindir ve oldukça düşük kalorilidirler. Özellikle ıspanak ve brokoli lif bakımından oldukça zengindir ve metabolizmayı hızlandırır, kabızlık problemlerini azaltır. Yemekten önce salata yemek sizi tok hissettirir böylece porsiyonlarınızı kontrol edebilirsiniz. Not edilmesi gereken bir bilgi; iceberg marulu neredeyse hiç lif içermez ve yeşillikler içinden besleyici bir seçim olmaz.
  9. Fıstık Ezmesi – Fıstık ezmesi içindeki niasin olarak bilinen anahtar bileşen sayesinde sindirim sistemini düzene sokarak karnınızda oluşan şişkinliği önler. Tohumlar ve fındıklarda olduğu gibi fıstık ezmesi de sizi uzun süre tok tutar böylece yemekler arasında sağlıksız atıştırmalara daha az yönelirsiniz. Fıstık ezmesi çok miktarda yağ içerdiğinden porsiyon miktarınızı sınırlamalısınız. Yumurta gibi fıstık ezmesi de yüksek kolesterol seviyesine sahiptir bu yüzden ölçülü biçimde yiyin. Günde iki yemek kaşığı yeterli olacaktır. fıstık ezmesi satın alırken tamamen doğal olan markaları tercih edin ve şeker ve yapay bileşenler eklenmiş olanlardan uzak durun.
  10. Yeşil Çay – Yeşil çay antioksidan içerir ve antioksidanların metabolizmayı hızlandırıp yağ yaktığına inanılmaktadır. İsviçreli araştırmacılar yeşil çay içmenin normal çay içmekten 266 kalori daha fazla yaktığını söylüyorlar. The American Klinik Beslenme Dergisi yeşil çayın günlük metabolizma hızını artırdığını keşfetmiştir. Satın almak için en iyi yeşil çay poşette yaprakların olduğu çaylardır. Sıcak su ile dolu bardağa çay poşetini atın ve ister sıcak ister soğuk olarak için. Günde dört bardak içmeniz tavsiye edilir.
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Pin on Pinterest0Share on VKShare on Tumblr0Digg this

Yorum Yaz

Doğrulama *