Giriş

Deri Çatlakları

deri-çatlakları
Vücutta meydana gelen deri çatlaklarının en sık rastlanan nedenleri arasında ; çok hızlı ve ani bir büyümenin gerçekleşmesi, sık sık kilo alıp vermek, kadınlarda hamilelik ya da sonrasında yaşanan kil sıkıntıları gibi sebepler gösterilebilir.Vücudumuzda görülen bu çatlakların direk vücuttaki yağ ve kilo oranıyla doğrudan ilişkisi olduğunu söyleyebiliriz.
  Peki bu çatlaklar vücudumuzun nelerinde görülür?
  İnsan derisinin gergin ve sıkı olduğu yerlerde gerçekleşme olasılığı çok yüksektir.Hamile olan kadınlarda karın ve göğüs bölgelerinde, ergenlikte kalça ve göğüslerde, yüksek kiloya sahip olanlarda ise pek çok farklı yerde meydana geldiği görülmüştür. Bu tür çatlaklar vücudun yağ ve deri dengesinin sert ve hızlı şekillerde bozulmasından kaynaklanan sorunlardır.
  Peki bu çatlakların geçmesi nasıl sağlanabilir?
  Bunun için önce vücudun kilo alış-verişi konusunda bir denge sağlanmalıdır. Ardından spor yapma eyleminin devamlılığının sağlanmasıyla vücudun bir devamlılığa sahip olması sağlanmalıdır. Bu önlemlerin ardında hala olumlu bir sonuç alınamadıysa eğer ; hastanelerin cildiye bölümleri uğramak, buralarda doktorlarca önerilecek krem ya da bitkisel ürünleri kullanmak gerekebilir. Bu ürünleri kullanmak için doktor tavsiyesinin olması gerektiğini kesinlikle unutmamak gerekir.Son olarak özel muayenehanelerde uygulanan cerrahi müdahaleleri deneme şansınızda vardır. Bu yerlerde peeling,lazer ya da radyo frekansı yoluyla yapılan müdahaleler ile vücudunuzdaki çatlaklardan kurtulma şansına sizde sahip olabilirsiniz.
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Pin on Pinterest0Share on VKShare on Tumblr0Digg this

Etiketler:,

Yorum Yaz

Doğrulama *