Giriş

Oyuna Geri Dön!

bel
Zayıf noktalarınızı toparlama planınız hazır!Sayılar yalan söylemez: İnsanların %80’i hayatlarının bir döneminde bel ağrısı çekerler. Çok oturmaktan, futbol oynamaktan ya da ağırlık kaldırırken hafif bir pozisyon kaybından dolayı ortaya çıkmış olsa da, her türlüsünü tedavi edebilirsiniz. Bıı rutini alt vücut egzersizlerinize ekleyerek bel ağrılarından kurtulabilir ve kabusunuz olmasını engelleyebilirsiniz.
 
  • Superman
Set: 2 Tekrar: 6 – 10 Bir sehpaya yüz üstü yatın. Kollarınızı ve bacaklarınızı X şeklinde açın. Her tekrarda 10-20 saniye pozisyonunuzu koruyun.
  • Ağırlık plakasıyla günaydın egzersizi
Set:2-3 Tekrar. 8 – 12 Bir ağırlık plakasını iki olinizle göğsünüzde tutun. Kalçanızı geriye çıkarın ve dizlerinizi biraz kırarak gövdenizi yavaşça aşağı indirin Belinizin açısını bozmadan durun.
  • Bird-dog pushup Plank
Set: 7  Tekrar: 8 10 (bir taraf İçin) Şınav pozisyonu alın vo sağ kolunuzu yukarı doğru uzatırken bir yandan da sol ayağınızı geriye doğru esnetin.20-30 saniye bu şekilde durun.
  • Cable Pullthrough
Set: 2-3 Tekrar: 12-15 Kablo istasyonunun altta kalan bir kasnağına tutamaç takın. İstasyonu arkanıza alın ve kabloyu bacaklarınızın arasından geçirin. Kalçalarınızı gorl çıkararak vo dizlerinizi Mil bükerek gogsunuz vere poralol olana kadar  öne doğru eğilin. Tekrar doğrularak tekrarı tamamlayın.
  • Egzersiz topuyla açma hareketi
Set: 2-3 Tekrar: 5 (bir taraf için) Yere bir egzersiz topu koyun ve kendinizi yan bir şekilde yavaşça üzerilnebırakın. Yukarıda kalan bacağınızı altta kalan bacağınızın üzerine koyarak dengenizi sağlayın. Kollarınızı başınızın üzerine doğru uzatın ve yukarıdaki kolunuzu yere doğru esnetin. Hareketi 30 – 60 saniye uygulayın.
  • Ters sırt ekstansiyon
Set: 2-3 Tekrar: 12 Duz bir fitness sehpasının bir ucunu bu kutuya ya da basamağa dayayın. Kalçalarınız sehpanın yüksek tarafında kalacak şekilde sehpaya yüz üstü yatın. Sehpanın yanlarına tutunun ve bacaklarınızı zemine paralel olana kadarkaldırın. Vücudunuz düz olmalı.
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Pin on Pinterest0Share on VKShare on Tumblr0Digg this

Etiketler:, ,

Yorum Yaz

Doğrulama *