Giriş

Hacim Kazanma İlkesi

hacim-kazanma-ilkesi

Bulking İlkesi 

Vücudunuz için belli bir yağ oranı hedefini koymadan, kendinize bir kas kütlesini hedeflemeyin. Tercihen, 7 adımlık bir test hazırlayın ve her adımda birkaç kere ölçümler yapınız ki en doğru sonuçları elde edin.Kendinize belirli bir hedef koymadan başlanan programlar sizi hedefe ulaştırmaz.Hedeflerinize adım adım ulaşmayı tercih etmelisiniz, her geçen gün ilk hedef için çalışmalı ve bir sonraki içinde yeni stratejiler belirlemelisiniz.Bu hedeflere ulaşabilmek için her adımda belli bir değer alın ki hedefleriniz daha açık olsun. Eğer belli bir yağ oranını aklınızda bulundurmazsanız, rakamlara çok kafa yorar ve istemeden, çok fazla yağ alarak istediğiniz kiloya ulaşırsınız.

Belli bir hedef koyun kendinize, sürekli kendi kendinize amacınıza ulaşmanız gerektiğini yineleyin. Kendinize güveninizin olması için bu hedef gerçekçi olmalı ve ilerledikçe, hedefleriniz daha da esneklik kazanabilir ve bu da sizi depresyondan uzaklaştırır.

5-7 gün boyunca yediğiniz ve içtiğiniz her şeyi izlemeye alın..proteini yağ, karbonhidrattan oluşan toplam belli miktar kaloriyi alınız..bu sizin ana çizginiz ve çok önemli.

Buradan itibaren, kalorinizi artırın 500/gün şeklinde..bu sizin temel kalori alımı amacınız.Ne fazla nede az vücut ağırlığınızın 1 kg başında 1 gr protein alımını gerçekleştirin.Bu sizin hedeflerinize ulaşmanızda ki kilit noktalardan birisi olacaktır.Sabah kalktıktan sonra ve antrenmandan hemen sonra vücudunuzun ihtiyacı olan karbonhidratı mutlaka almaya dikkat etmelisiniz.Yapılan ağır antrenmanlar sonucu vücudun ihtiyacı olan karbonhidrat miktarını vücuda vermezseniz hacim almanızda çok zor olur.Günlük öğün miktarını çok parçaya bölmeye dikkat edin gerektiği kadar yemelisiniz ancak sürekli olarak vücudunuzu beslemelisiniz.Bu noktada devreye çok öğünlü bir sistem devreye girmektedir.Günlük öğün miktarınızı 7-8 arasında tutun.

hacim-kazanma-ilkesi Karbonhidrat: patates,yulaf ezmesi, uzun ve silindirik patates (Latin Amerika da bolca bulunuyor, normal patatesle aynı olmasına rağmen yetişme şekillerinde farklılıklar var, adı yams.) Basit karbonhidrat: genellikle şekerli ürünler (ya doğal ya da şeker eklenmiş)   Diyetiniz boyunca alkol tüketimini rafa kaldırın.Çünkü alkol vücutta bulunan suyu fazlasıyla emer ve protein sentezinide bir o kadar yavaşlatır.Diyetiniz boyunca brokoli,ıspanak gibi sebzeleri tüketmeyede dikkat etmelisiniz.Steroid almayı düşünmemeli iyi bir supplement kürü ile yetinmelisiniz.İyi ve kompleks bir supplement kürü sizin işinizi fazlasıyla görecektir.İyi bir supplement kürü;Creatin monohidrat,whey protein,balık yağı, bcaa ve genel bir multi-vitaminden oluşur.    
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Pin on Pinterest0Share on VKShare on Tumblr0Digg this

Etiketler:,

Yorum Yaz

Doğrulama *