Giriş

Zercher Deadlift

zercher-deadlift
1930’lu yıllarda Ed Zercher tarafından bulunan Zercher squat ile deadlift birleşti ve ortaya zercher deadlift çıktı.Tüm vücut ağırlığınız ve halterin ağırlığı bu iki ölümsüz harekette birleşiyor ve yer çekimine karşı zorlu bir mücadele sizi bekliyor.Klasik deadlift hareketine başlar gibi barı yerden ellerinizle değil dirseklerinizden güç alarak kaldırın, yere mümkün olduğunca çömelmeye çalışın ve kollarınızı barın etrafına dolayın.Ayağa kalkmak imkansız gbi görünsede tekniğinizi oturttuğunuz zaman hareket kolaylaşıcaktır.Son derece mükemmel bir kalça, ayak bileği ve omurga esnekliği gerektiren bu hareketi sadece ileri seviye sporcuların yapmasını öneriyoruz.Eğer kendinize yeteri kadar güvenmiyorsanız, bu hareketi yapmayın.Eğer yapmakta kararlıysanız, hafif ağırlıklar ile başlayarak önce tekniğinizi geliştirmeye çalışın.Hakereti yaparken kalın bir bar kullanırsanız dirsekleriniz daha rahat eder, eğer standart bir barınız varsa etrafına havlu sararakta hareketi uygulayabilirsiniz. Bu hareket Nasıl Yapılır?
  1. Ayaklarınız omuz genişliğinden biraz daha fazla açık olacak şekilde bara yaklaşın.Mümkün olduğunca çömelin(squat), sırtınız rahat ve esnek dursun.
  2. Dirseklerinizi, dizlerinizi ortasında kalacak şekilde barın altından geçirin ve barı dirseğinizin iç kısmı ve kolunuz ile kavrayın.
  3. Barı kaldırmadan önce derin bir nefes alın.Dizleriniz ayak uçlarınızı geçecek şekilde durun ve dengenizi kaybetmemeye özen gösterin.
  4. Bu pozisyonda deadlift yaparken karın kaslarınızı sıkı tutun.Sonra yavaşça başlangıç pozisyonuna dönerek hareketi tekrarlayın.
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+0Pin on Pinterest0Share on VKShare on Tumblr0Digg this

Etiketler:, ,

Yorum Yaz

Doğrulama *